Prima pagină:

PDF
Descarcă »

Sondaj:

Cine credeţi că va câştiga fotoliul de primar la următoarele alegeri?

Olguţa Vasilescu
Antonie Solomon

Comentarii »
Sondaje vechi »

Contact:

Adresa:
Str. Câmpia Islaz nr. 97A, Craiova
Telefon/Fax:
0251/413.100
0251/410.565
E-mail:
office@gds.ro



Cartofi ungureşti la cuptor

Versiunea pentru tiparire
Trimite prin e-mail

Marimea textului:


« Alte articole din categoria Life & Style

Cartofi ungureşti la cuptor

Life & Style

Ingrediente: cinci cartofi mari fierţi, patru ouă fierte, un cârnat tăiat felii şi prăjit, câteva feliuţe de slănină, smântână, unt.
Mod de preparare: Se aşază într-un vas de iena uns cu unt feliuţele de cartofi fierţi. Se pune apoi un strat de feliuţe de ouă şi cârnaţi şi peste ele o lingură de smântână. Se condimentează cu sare şi piper şi se continuă în acelaşi mod cu alt strat. Deasupra se tornă smântână, peste care se pun feliuţele de slănină. Se dă la cuptor, la 180 de grade, până se prăjeşte slănina.


 
Articole proaspete scrise de tineri, pentru tineri. Tu ai citit Jiunimea? »

  • Currently 5.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Notează articolul.

Nota curentă: 5.0 din 4 voturi




Comentarii
Scrie recenzii despre firme si evenimente pe Craiova.ro

Gazeta de Sud nu este responsabilă juridic pentru conținutul textelor de mai jos. Comentariile care conțin amenințări și cele vulgare, xenofobe sau rasiste nu sunt permise.

  1. de Punctul G:
    Daca ..citeste acest articol domnul Funar,...va face mucii fular.Pai,...trecut prin cenzura domniei sale,articolul,...ar arata in mare cam asa...Titlul:"Ungur i cartofori la cuptor"...Ingredien te:...cinci unguri cartofori opariti,zece oua fierte,cinci "carnati" taiati felii si prajiti,pe taieturi se aplica sare,piper,ardei iute,...iar untul il folositi cand le dati la buci sa-i infrageziti...Pofta buna!
    2009-05-17, 16:13:36 (83.132.205.*)



Jiunimea Blog

5 secunde - stiri instant
Diverse:

Vremea:
Acum: -9°C.
La noapte: -6°C.
Mâine: -3°C. Detalii »

Curs valutar:
EUR: Tendinta 4.3529 lei
USD: Tendinta 3.2831 lei








Restaurante in Craiova
Restaurante in Craiova

Hoteluri in Craiova
Hoteluri in Craiova

Mobila in Craiova
Mobila in Craiova

Policlinici in Craiova
Policlinici in Craiova



Victor Sosea Design Blog Bogdan Danescu Fotojurnalism Blog Alexandru Virtosu Blog Anda Sosea - Cochilia
Sumarul ediţiei: