Prima pagină:

PDF
Descarcă »

Contact:

Adresa:
Str. Câmpia Islaz nr. 97A, Craiova
Telefon/Fax:
0251/413.100
0251/410.565
E-mail:
[email protected]

« Alte articole din categoria Economie

O femeie încearcă de şase ani „executarea“ propriei firme

Economie - Ramona Olaru
(citeste alte articole de acelasi autor »)

imagine-articol-1

Sediul SC Craipack Commercial SA




0 vizualizari
Vineri, 05 Februarie 2010 - 19:40
Versiunea pentru tiparire
Marimea textului:

Tatiana Truşcă cere statului de ani buni să-i execute firma Crai Pack SRL din Craiova pentru datorii de peste 800.000 de lei. Femeia acuză instituţiile statului că nu vor să recupereze banii şi vrea ca foştii administratori să plătească, pe motiv că pe vremea lor s-a produs prejudiciul. Foştii parteneri de afaceri spun că au hotărâre definitivă şi irevocabilă prin care femeia trebuie să le achite lor sume importante. Cearta dintre Truşcă şi foştii parteneri s-a lăsat cu numeroase procese şi sesizări la foruri înalte.Administratorul societăţii craiovene Crai Pack SRL, Tatiana Truşcă, ne-a sesizat la…

 

Articolele mai vechi de 30 de zile pot fi accesate de abonatii premium. Abonaţi-vă acum cu numai 2 euro / lună la ediţia online a Gazetei de Sud. Ca abonat premium, aveţi acces total la articole, anunţuri şi arhiva GDS. Mulţumim! Click aici pentru abonare »

 

 

Comentarii

Gazeta de Sud nu este responsabilă juridic pentru conținutul comentariilor. Mesajele care conțin amenințări și cele vulgare, xenofobe sau rasiste nu sunt permise.

  1. de andrei:
    articol comandat.... sa va fie rusine. cum puteti scrie: "firma producea ambalaje de carton, iar activitatea ei a încetat pe 31.05.2005. ". Verfificati informatiile, sau va bazati pe baniii ce vin cu informatiile??? Chiar in ian 2010 am cumparat de la Crai Pack SRL ambalaje de carton.... si nu imi parea ca si-ar fi incetat activitatea...
    2010-02-05, 02:18:26 (79.117.156.*)
  2. de Paul:
    acest articol este comandat de doamna Trusca !!! Cunoastem firma Craipack Commercial si nu avem cuvinte de lauda.Sa va fie rusine!
    2010-02-05, 12:00:51 (213.233.92.*)
  3. de paul:
    ma scuzati ... AVEM NUMAI CUVINTE DE LAUDA intrebati si alti clienti ai domnului Visan sau alti colaboratori si o sa va convingeti singuri ca aceasta firma a vrut sa faca numai bine altfel numai avea atatia orbi angajati.Asa ca lasati omul in pace sa-si faca treaba nu-l mai balacariti prin ziare.
    2010-02-05, 12:06:19 (213.233.92.*)
  4. de anonim:
    D-na Tatiana Trusca ar trebui sa renunte la pretentiile sale ...o cunosc foarte bine , are deja alte procese in jud Bihor unde a administrat firma unui italian si l-a inselat ( a furat se poate spune ) o suma de cca 150.000 eur ... in toata viata ei a avut doar gandul cum sa castige bani fara sa munceasa...datorita fetei de inger a inselat o gramada de persoane...RUSINE !!!!
    2010-02-05, 12:54:44 (89.119.65.*)
  5. de claudia:
    Lucrez cu aceasta firma din 2002, si pot spune ca nu am avut nici cea mai mica problema.Dl Visan este un exemplu de corectitudine pentru multi manageri ai acestui oras. Iar ce se scrie cred ca sunt baliverne si neadevaruri care sa-l discrediteze. Oricu m cei mai buni totdeauna stau in picioare...
    2010-02-05, 14:07:51 (62.231.98.*)
  6. de Mike M. :
    Cam tras de par materialul. D.ra Ramona ce o fi invatat la sedintele de redactie? Iar D.na Trusca ce o fi facut in Grecia? Se pare ca singura ei dorinta este de a-si ingenunchia fostii asociati. D.na Trusca daca mai pleci in Grecia ia-ti si mania cu dumneata si ofero cadou la greci.
    2010-02-05, 17:21:54 (79.117.169.*)
  7. de george:
    andrei, daca ai cumparat ambalaje de carton in ianuarie 2010 uita-te pe antetul facturii si vezi ce scrie: Craipack Commercial SA sau Crai Pack SRL? mai intai verifica si apoi scrie un comentariu, astept raspuns !
    2010-02-05, 21:35:03 (79.117.183.*)
  8. de legiuitorul:
    PT. CEI CARE VOR SA COMENTEZE...DA-TI CLIC PE ADRESA CURTII DE CONTURI A ROMANIEI SI CITITI...SINT CONCLUZII DUPA CONTROALE FACUTE PE BAZA DE ACTE...NU DE VORBE CA ALE VOASTRE. SE PARE CA D-NA RAMONA STIE CE SPUNE...SE PARE CA DOCUMENTELE VORBESC ,IAR LUI VISAN SI PARGHEL NU PREA LE PLACE...SAU NU MAI POT PLATI JUDECATORI SI PROCURORI CA PINA ACUM?
    2010-02-06, 17:06:56 (79.103.34.*)
  9. de Alexandra:
    Se pare ca Andrei are dreptate...nici macar nu stie ca s-a schimbat denumirea firmei...ca smecherii de Visan si Parghel au lasat datorii la stat , iar orbii de care vorbiti nu ar putea beneficia nici de spital, daca legea ar fii fost aceeasi si in 2005...nu vezi ca daca firma la care lucrezi are datorii la stat, nu poti sa faci nici macar un credit....Astia sint afaceristii nostrii,iar sistemul le permite, doar au salariile prea mici judecatorii si procurorii nostrii....nu asa se pling.
    2010-02-06, 17:18:20 (79.103.34.*)
  10. de Alexandra:
    Revin...voiam sa spun ca firma nu s-a schimbat practic niciodata....e in acelasi spatiu, aceeasi muncitori...CUM S-A INCHIS SC CRAI PACK SRL. NU A MAI VRUT SA FUNCTIONEZE? Ciudat, ce spune domnul Visan?
    2010-02-06, 17:30:53 (79.103.34.*)
  11. de Mihai:
    DOMNULE VISAN, "EXEMPLU DE CORECTITUDINE PT ACEST ORAS"...AI UITAT CIND SPUNEAI LA CLIENTI CA DOAR AI SCHIMBAT DENUMIREA FIRMEI???? DE FAPT, CE-AI FACUT? SE PARE CA AI FURAT FIRMA DE LA ALTII. EXEMPLU PT MANAGERII ACESTUI ORAS. HALAL!!!!
    2010-02-07, 17:57:52 (77.49.248.*)
  12. de Cornelia:
    Credeti ca femeia aia e nebuna sa lupte atatia ani cu ei...si scrie ca lupta si pentru banii statului(culmea!) ? Cand numai ea a dat toti banii pentru firma aia, normal sa nu-i lase in pace. Voi a-ti lasa pe unii care va fura????
    2010-02-08, 10:31:56 (188.4.32.*)
  13. de Cristi:
    nu stiti nimic despre acest subiect , habar nu aveti , se vede ca sunteti montati pentru a distruge doi oameni care de-a lungul a 6-7 ani se lupta cu morile de vant.femeia aia este o nenorocita .oamenii astia doi au fost dati afara din firma lor prin sentinta judecatoreasca, datoriile despre care se vorbeste nu au fost facute atunci cand acestia erau in functie.acum acea femeie ''terminata'' care a platit odata judecatorii ca cei doi sa fie scosi din firma isi da seama ca a facut niste datorii pe care numai ea stie cum le-a facut si incearca sa arunce pisica la altcineva. asa ca numai vorbiti PROSTII
    2010-02-11, 20:03:00 (79.117.169.*)
  14. de Cristi:
    8.de legiuitorul 2010-02-06, 17:06:56 (adresa: 79.103.34.*).9.de Alexandra 2010-02-06, 17:30:53 (adresa: 79.103.34.*) iar cat despre voi doi eu sincer cred doua lucruri: 1. sunt cam pros.. 2. sunteti aceeasi persoana dupa cum se vede si dupa IP si nu numai dupa cum incercati sa patati onoarea si imaginea a doi oameni corecti care n-au facut niciun rau ba chiar au fost tarati prin tribunale , judecatorii etc de aceasta femeie fara scrupule. eu zic ca aceasta femeie ca a cam terminat banii furati de la alte firme cum spune si acel anonim iar acum nu mai are bani sa dea pe la judecatori pe la avocati si alti functionari ...
    2010-02-11, 20:23:29 (79.117.169.*)
  15. de legiuitorul:
    PT . CRISTI ...SI TOTI CEILALTI...TI-AM SPUS, FA CLIC PE "CURTEA DE CONTURI TRAGE DE URECHI DGFP DOLJ" SI APOI VEZI ADRESA CURTII DE CONTURI UNDE DAI IAR CLIC(CA VAD CA TE FACI CA NU STII)...TI-AM MAI SPUS NU VORBELE TALE MRDARE, FARA BAZA ....CI DOCUMENTELE VORBESC...VISANE!!!! !!
    2010-02-13, 11:38:13 (79.103.52.*)
  16. de legiuitorul:
    SI AM UITAT CEVA : CLIENTII TAI STIU ASTA...CUM A FACUT FEMEIA DATORIILE, CINF NU A FUNCTIONAT DELOC FIRMA DE CIND ATI FOST VOI SCOSI...VISANE...LAS A SMECHERIILE TALE...CRED CA TI S-A INFUNDAT...TE ZBATI CU PROCESELE TALE CU FISCUL , CU SECHESTRE PE BUNURI ...ASTIA SINT FAPTELE CARE VORBESC..NU "MURDARIILE TALE"...DOAR TE-AI DAT UN DOMN MEREU...!!!!
    2010-02-13, 11:44:23 (79.103.52.*)
  17. de legiuitorul:
    SI IN ALTA ORDINE DE IDEI...FAC UN PARIU CU TOTI CEI CARE SINT DISPUSI...DACA EXISTA VREO PLINGERE PENALA SAU DE ORICE FEL CA TRUSCA A FURAT DE LA VREO FIRMA SAU PERSOANA CEVA...EU VA DAU 150.000 EUR!!!! AMATORILOR CARE DOAR STIU SA PATEZE ONOAREA CUIVA.
    2010-02-13, 12:19:26 (79.103.42.*)
  18. de anonim:
    Tatiana Trusca nu stie ce inseamna cuvintul ONOARE!!! Din pacate am cunoscut-o si pot sa afirm ca este o persoana fara scrupule...acum probabil nu mai poate fura ( insela ) ....exista plingere penala impotriva ei la Oradea unde a incercat sa distruga firma unui italian , sa il scoata afara din societate...dar nu a reusit ...asta se intimpla in anul 2002 , dupa aceea si-a adus aminte de firma lui Visan si s-a intors la Craiova decisa sa mai fure un pic si de acolo....D-na Trusca incerca sa te duci la munca , la sapa , pte ca nu esti capabila de altceva...si nu uita ca ce este din vint in vint se duce....