Prima pagină:

PDF
Descarcă »

Contact:

Adresa:
Str. Câmpia Islaz nr. 97A, Craiova
Telefon/Fax:
0251/413.100
0251/410.565
E-mail:
office@gds.ro


« Alte articole din categoria Comunitate

Distracţie şi multă mizerie în noaptea dintre ani

Comunitate - Mihaela FLOROIU
(citeste alte articole de acelasi autor »)



Sute de târgujieni s-au adunat în noaptea dintre ani în centrul municipiului

Versiunea pentru tiparire

Marimea textului:

Revelionul a însemnat şi în acest an distracţie, dar şi multă mizerie lăsată în urmă de petrecăreţi. Sute de târgujieni s-au adunat în noaptea dintre ani în centrul municipiului, acolo unde primăria a organizat un foc de artificii de 12 minute, care a costat municipalitatea 8.000 de lei. Oamenii au dansat, au aprins artificii şi au ciocnit câte un pahar de şampanie cu cei dragi. Anul acesta, au fost împărţite şi 400 de sticle de şampanie.

Mormane de mizerie pe străzi

Lucrătorii de la Direcţia de Servicii Comunale din cadrul primăriei au avut mult de muncă. După petrecere, pe străzile din municipiu au rămas munţi de gunoaie. „Am muncit mai bine de două ore pe străzile din centru pentru a strânge ce a rămas în urma celor care au petrecut. Asta nu înseamnă decât nesimţire. Aşa e în fiecare an“, a spus o angajată a Direcţiei de Servicii Comunale. În ultimele două zile din 2009, poliţiştii au confiscat peste 42.000 de obiecte pirotehnice şi au amendat mai mulţi cetăţeni. „Până în prezent, poliţiştii gorjeni au întocmit dosare penale sub aspectul comiterii infracţiunii de nerespectare a regimului obiectelor pirotehnice, faptă prevăzută şi pedepsită de Legea privind regimul materiilor explozive, pe numele a 14 persoane“, a spus Daniel Tică, purtătorul de cuvânt al IPJ Gorj.


 
Primeste zilnic prin e-mail cele mai importante stiri din Oltenia. Aboneaza-te acum la newsletter! »

  • Currently 5.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Notează articolul.

Nota curentă: 5.0 din 4 voturi





Comentarii

Gazeta de Sud nu este responsabilă juridic pentru conținutul comentariilor. Mesajele care conțin amenințări și cele vulgare, xenofobe sau rasiste nu sunt permise.

  1. de ..:
    interesant:|...dar in craiova?cati manelisti au fost?
    2010-01-04, 00:41:49 (79.117.164.*)
  2. de gicacontra:
    Omul sfinteste locul si porcul murdareste,asa suna un proverb,dar in timp cred ca s-a mai schimbat ceva.La noi nu exista constiinta,la noi ordine se face de frica,cu paru,cu neandhertalienii trebuie sa te comporti ca atare!
    2010-01-04, 09:51:08 (85.120.189.*)
  3. de Ana:
    mda... unde esti tu HITLER Doamne ?!!!
    2010-01-04, 13:33:49 (86.201.144.*)
  4. de EEE:
    DEJA LA NOI DE MULTE ORI TRADITIA SE TRANSFORMA IN TOTALA DESTRABALARE .
    2010-01-04, 14:43:07 (158.102.162.*)



Jiunimea Blog

5 secunde - stiri instant
Diverse:

Vremea:
Acum: 19°C.
La noapte: 12°C.
Mâine: 17°C. Detalii »

Curs valutar:
EUR: Tendinta 4.4646 lei
USD: Tendinta 3.5492 lei








Restaurante in Craiova
Restaurante in Craiova

Hoteluri in Craiova
Hoteluri in Craiova

Mobila in Craiova
Mobila in Craiova

Policlinici in Craiova
Policlinici in Craiova



Victor Sosea Design Blog Bogdan Danescu Fotojurnalism Blog Alexandru Virtosu Blog Anda Sosea - Cochilia
Sumarul ediţiei:

Ultima ora