Prima pagină:

PDF
Descarcă »

Contact:

Adresa:
Str. Câmpia Islaz nr. 97A, Craiova
Telefon/Fax:
0251/413.100
0251/410.565
E-mail:
office@gds.ro


« Alte articole din categoria Actualitate

Ţin cu dinţii de suplimente

Actualitate - Marian BADIRCI
(citeste alte articole de acelasi autor »)


Versiunea pentru tiparire

Marimea textului:

Primăria Craiova nu are de gând să renunţe uşor la suplimentele salariale de 4,7 milioane de lei pe care vrea să le dea în 2010 funcţionarilor publici. Menţionăm că scăderile salariale deja aplicate în administraţia publică s-ar anula prin plata acestor drepturi. Chiar dacă hotărârea consiliului local prin care au fost aprobate suplimentele a primit aviz de nelegalitate din partea Prefecturii Dolj, care a solicitat revocarea acesteia, executivul intenţionează să susţină din nou în faţa consiliului acordarea de suplimente bugetare. Surse din primărie au afirmat că juriştii lucrează deja la demontarea argumentelor în baza cărora omologii lor din prefectură au considerat nelegală hotărârea. Oricum, dacă aleşii craioveni vor vota pentru menţinerea hotărârii, şi nu pentru revocarea ei, aşa cum cere prefectul, acesta va fi obligat să cheme consiliul local în judecată, în contencios administrativ, pentru a convinge instanţa să dispună anularea actului. 


 
Articole proaspete scrise de tineri, pentru tineri. Tu ai citit Jiunimea? »

  • Currently 4.73/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Notează articolul.

Nota curentă: 4.7 din 15 voturi





Comentarii

Gazeta de Sud nu este responsabilă juridic pentru conținutul comentariilor. Mesajele care conțin amenințări și cele vulgare, xenofobe sau rasiste nu sunt permise.

  1. de air:
    Intrebare: Cine plateste suplimentele salariale unor capushe corupte? Raspuns: Craiovenii prosti, Intrebare: Din buzunarul cui a furat infractorul de solomon? Raspuns: din buzunarul omului de rand: Intrebare : De cine este sprijinit escrocul de solomon? R: de capushele corupte si incompetente din primarie,
    2010-06-14, 09:28:24 (95.245.58.*)
  2. de wotte:
    POT PRIMI PINA CIND marinica si cu oan a vor ajunge la COLIBASI
    2010-06-14, 09:35:08 (91.206.158.*)
  3. de altul pt salariatii Primariei Craiova :
    Nu va este rusine sa insistati in primirea de suplimente ! Rusine voua si Consiliului Local Craiova , care acceptati toate proiectele propuse inclusiv acesta cu suplimente . dati afara din ei ca oricum sunt prea multi . primiti si bani pentru echilibrare de la B.S si vreti sa dati suplimente . In locul Guvernului nu va-si mai aloca astfel de sume , si atunci sa dati cat vreti , va lafaiti in bani ! Domnule Prefect nu-i lasati sa primeasca aceste suplimente , nu le merita si apoi unde este principiul unicitatii legii 330/2009 , capitolul IV din aceasta lege spune clar modalitatea de aplicare a ei in primul an , adica 2010.
    2010-06-14, 10:57:03 (86.34.177.*)
  4. de Gabyta:
    Astia nu merita acesti bani
    2010-06-14, 15:36:53 (67.228.166.*)



Jiunimea Blog

5 secunde - stiri instant
Diverse:

Vremea:
Acum: 16°C.
La noapte: 13°C.
Mâine: 21°C. Detalii »

Curs valutar:
EUR: Tendinta 4.4662 lei
USD: Tendinta 3.5538 lei








Restaurante in Craiova
Restaurante in Craiova

Hoteluri in Craiova
Hoteluri in Craiova

Mobila in Craiova
Mobila in Craiova

Policlinici in Craiova
Policlinici in Craiova



Victor Sosea Design Blog Bogdan Danescu Fotojurnalism Blog Alexandru Virtosu Blog Anda Sosea - Cochilia
Sumarul ediţiei:

Ultima ora

Eveniment

Actualitate