17.8 C
Știri de ultima orăActualitateFotbal: Universitatea a învins cu 2-0 pe Jiul

Fotbal: Universitatea a învins cu 2-0 pe Jiul

Universitatea Craiova a câştigat cu scorul de 2-0 (0-0) partida disputată, marţi, pe teren propriu cu Jiul Petroşani, din cadrul etapei a 31-a a Ligii 1. Golurile alb-albaştrilor au fost marcate de Njock în minutul 57 şi Dina în minutul 74. Aceasta a fost a patra victorie consecutivă obţinută de elevii lui Florin Cioroianu. În clasament, Universitatea are 41 de puncte şi a urcat pe locul al zecelea.
 În runda următoare, a 32-a, Ştiinţa se va deplasa, pe 12 mai, la Timişoara, pentru partida cu Poli.
La partida cu Jiul Petroşani, antrenorul Florin Cioroianu a folosit următoarea formaţie:
Bornescu – Ciucă, D. Stoica, Curteanu – Dănănae, Gărgălie ('79 Velcovici), Gârlă ('46 Săceanu), Rose, Wobay ('46 Dina) – Fl. Costea, Njock.