24.5 C
Știri de ultima orăActualitateFotbal: selecţionata LPF a învins naţionala de tineret

Fotbal: selecţionata LPF a învins naţionala de tineret

Selecţionata LPF, pregătită de Victor Piţurcă, a învins, marţi, cu scorul de 1-0 (1-0), naţionala de tineret a României, într-o partidă amicală disputată la Centrul Naţional de Fotbal de la Mogoşoaia. Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Vali Badea în minutul 40. La selecţionata LPF au evoluat timp de 90 de minute şi jucătorii Universităţii Craiova Mădălin Ciucă, Dorel Stoica şi Mihai Dina. În schimb, portarul Mircea Bornescu a evoluat pe parcursul primei reprize, fiind înlocuit la pauză cu Stăncioiu